مقالات تخصصی 

نگاتوسکوپ چیست ؟

نگاتوسکوپ چیست ؟

در صنعت درمان و خدمات پزشکی ، ارائه خدمات مناسب مستلزم تشخیص صحیح می باشد .لذا استفاده از تجهیزاتی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تشخیص پزشکان کمک می کند امری اجتناب ناپذیر است .

ادامه مقاله
نگاتوسکوپ دو رنگ ، نگاتسکوپ دو رنگ

بررسی دو نور زرد و سفید نگاتسکوپ LED ؟

شرایط مشاهده کلیشه های رادیوگرافی عامل مهمی در دستیابی به جزئیات تشخیصی بیشتر در تصاویر تهیه شده می باشند ایجاد شرایط بهینه برای مشاهده این تصاویر می تواند تفاوتهای جزیی داشته باشد .

ادامه مقاله
نگاتوسکوپ ، نگاتسکوپ

کنترل کیفی نگاتوسکوپ LED؟

اغلب اوقات نگاتوسکوپ LED در برنامه های تضمین کیفیت نادیده گرفته می شود. درک کیفیت تصویر بستگی به میزان روشنایی نگاتسکوپ LED دارد. بنا به سنِ منبع نور در نگاتوسکوپ LED ، روشنایی آن کاهش می یابد.

ادامه مقاله

سوالات سونوگرافی (FAQ) ؟

میتوان برای تشخیص مواردی مانند آپاندیسیت ، غدد تیروئید ، بارداری ، بیماری های پستان و …از سونوگرافی استفاده نمود . در این مقاله به سوالاتی اشاره می شود که در  واقع برای تمام تجهیزات پزشکی (نگاتوسکوپ LED (نگاتسکوپ LED) ، نگاتوسکوپ LED مخصوص ماموگرافی و …) وجود دارد.

ادامه مقاله

استانداردھای رادیولوژی اطاق رادیوگرافی 

در این مقاله قصد داریم نکاتی در رابطه با استانداردهای اطاق رادیولوژی به شما عزیزان ارائه بدهیم ، این نکات شامل فضای اطاق ، اطاق استراحت کارکنان ، اطاق رادیوگرافی با OPG  ، اطاق تاریکخانه ، اطاق مموگرافی ، تراکم سنج استخوان و  …. می باشد.

ادامه مقاله

رادیوگرافی پرتابل چیست ؟

در این مقاله قصد داریم نکاتی در رابطه با زمان و نحوه استفاده از رادیوگرافی پرتابل استفاده نمود ، همچنین خواهیم خواند که در زمان استفاده از رادیوگرافی پرتابل برای نوزادن باید به چه نکاتی توجه کرد تا کمترین آسیب به بیمار وارد شود .

ادامه مقاله