ویروس کرونا چیست؟ علائم این ویروس چیست؟

ویروس کرونا

ویروس کرونا دارای انواع مختلفی است و بعضی از آنها باعث بیماری می شوند. ویروس کرونا که اخیراً شناسایی شده است به نام SARS-CoV-2 ، باعث ایجاد یک بیماری همه گیر در سراسر جهان از بیماری های تنفسی ، به نام COVID-19 شده است. SARS-CoV-2 جدید ، بیشترین ارتباط را با گروهی از SARS-CoV ها دارد که در انسان ، خفاش ، پنگولین و پرچ وجود دارد. حتی اگر شباهت های زیادی بین COVID-19 جدید و ویروس عامل اپیدمی SARS وجود داشته باشد، تفاوت هایی نیز در نتیجه تغییر در ژنوم آنها وجود دارد. این شامل نحوه انتقال آنها از یک فرد به فرد دیگر و علائم متفاوت ویروس های کرونا می باشد. گزارش های اولیه حاکی از آن است که ویروس کرونا ویروس جدید نسبت به ویروسی که باعث SARS شده مسری است اما احتمال ایجاد بیماری شدید کمتر است.

لورن سائر ، م.س ، مدیر عملیات رویدادهای حیاتی جان هاپکینز، مدیر تحقیقات و واحد کنترل بیوکنترل جانز هاپکینز ، اطلاعات مربوط به COVID-19 و آنچه همه باید بدانند را به اشتراک می گذارد.
ویروس کرونا چگونه منتشر می شود؟

محققان می دانند که ویروس کرونا ویروس جدید، از طریق قطره هایی که در هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده به هوا منتشر می شود ، پخش می گردد. قطرات به طور کلی بیش از چند سانت حرکت نمی کنند و در عرض چند ثانیه به زمین (یا روی سطوح) می افتند و به همین دلیل فاصله فیزیکی در جلوگیری از گسترش آن موثر است.

چگونه ویروس کرونا به انسان سرایت کرد؟

COVID-19 در دسامبر 2019 در ووهان ، شهری در چین ظاهر شد. اگرچه مقامات بهداشتی هنوز منبع دقیق این ویروس کرونا را ردیابی می کنند، اما فرضیه های اولیه فکر می کنند که این ممکن است به یک بازار غذاهای دریایی در ووهان چین مرتبط باشد. افرادی که از این بازار بازدید کردند به ذات الریه ویروسی ناشی از ویروس کرونا مبتلا شدند. مطالعه ای که در تاریخ 25 ژانویه سال 2020 انجام شد اشاره می کند: فردی که اولین مورد گزارش شده را دارد در 1 دسامبر 2019 بیمار شد و هیچ ارتباطی با بازار غذاهای دریایی ندارد. تحقیقات در مورد چگونگی پیدایش و شیوع این ویروس ادامه دارد.

دوره انکوباسیون COVID-19 چیست؟

به نظر می رسد که علائم در طی 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس در افراد ظاهر می شود.

چگونه COVID-19 تشخیص داده می شود؟

تشخیص کرونا فقط با معاینات فیزیکی امکان پذیر است و در موارد خفیف COVID-19 ممکن است شبیه آنفولانزا یا سرماخوردگی بد در شخص ظهور پیدا کند.

COVID-19 چگونه درمان می شود؟

درمان خاصی برای ویروس وجود ندارد. افرادی که به COVID-19 مبتلا می شوند باید با اقدامات حمایتی درمان شوند و برای موارد شدیدتر ممکن است گزینه های اضافی برای درمان وجود داشته باشد، از جمله داروهای درمانی.

آیا COVID-19 باعث مرگ می شود؟

از 13 نوامبر سال 2020 ، 1،295،403 مرگ به COVID-19 نسبت داده شده است. با این حال ، 34229،510 نفر از این بیماری بهبود یافته اند. این اطلاعات از نقشه Coronavirus COVID-19 Global Cases تهیه شده است که توسط مرکز علوم و مهندسی سیستم جان هاپکینز تهیه شده است.

آیا این ویروس کرونا با SARS متفاوت است؟

SARS مخفف سندرم شدید تنفسی حاد است. در سال 2003 ، شیوع SARS در چین آغاز شد و قبل از پایان سال 2004 به سایر کشورها سرایت کرد. ویروسی که باعث شیوع  COVID-19 می شود همانند ویروسی است که باعث شیوع SARS در سال 2003 شد. هر دو نوع ویروس کرونا هستند. هنوز چیزهای زیادی ناشناخته است، اما به نظر می رسد COVID-19 سریعتر از SARS 2003 گسترش یافته و همچنین ممکن است باعث بیماری شدیدتری شود.

درباره ویروس کرونا:

  • ویروس کرونا در حیوانات مختلف شایع است.
  • ویروس های مختلف کرونا وجود دارد. برخی از آنها می توانند باعث سرماخوردگی یا سایر بیماری های خفیف تنفسی (بینی ، گلو ، ریه) شوند.
  • ویروس های مختلف کرونا می توانند باعث بیماری های جدی تری شوند ، از جمله سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS).
  • ویروس های کرونا به دلیل ظاهرشان نامگذاری شده اند: در زیر میکروسکوپ ، ویروس ها به نظر می رسد که با ساختارهای نوک تیز پوشانده شده اند که مانند یک تاج یا تاج آنها را احاطه کرده است.